Miroslav Urban (REPUBLIKA): Slovenské zbrane zabíjajú obyvateľov Donbasu


Sme vo vojne s Ruskou federáciou?

Pri ostreľovaní Donecka ukrajinskou armádou bola v decembri 2022 zabitá Mária Pirogová, poslankyňa a humanitárna pracovníčka v Donecku. Aktuálne informácie* hovoria, že bola zabitá muníciou, raketou zo SLOVENSKA. Rozhodne nebola vojenským cieľom, ani nebola na nesprávnom mieste v nesprávny čas, bola doma, na ulici vo svojom meste… Obyvatelia Donecka chcú byť súčasťou Ruska, nech si o tom môžeme myslieť čokoľvek, 9 rokov ostreľovania ich nepresvedčili o mierovom nažívaní v jednotnej Ukrajine… Naše zbrane tak zabíjajú civilistov s ruským pasom, občanov Ruskej federácie, sme teda vo vojne s Ruskou federáciou?

Neviem, či si vôbec Slováci uvedomujú následky vojnového šialenstva na Ukrajine, za ktoré nesieme zodpovednosť aj my s reálnym rizikom že vojna môže byť nakoniec i na Slovensku a Slováci budú znova umierať vo vojne i na východnom fronte (kto nahradí ukrajinských vojakov keď sa minú?). Naivné predstavy že Ukrajinci znova dobijú Donbas a Krym sú cestou do katastrofy a do poslednej svetovej a možno i jadrovej vojny..

USA nás ako svoju kolóniu vtiahli do tejto vojny, ktorá je pre vzdialenú krajinu za Atlantikom požehnaním (hádajte kto získa objednávky za stovky miliárd na zbrane keď sa všetky terajšie zošrotujú na Ukrajine?).

To si naozaj naša vláda a minister Naď myslia že je možné zabiť všetkých Rusov na Donbase, Kryme len tak bez povšimnutia a Putin sa bude len prizerať??

Ja si to nemyslím. Putin to povedal jasne: “načo nám je svet bez Ruska..”

Vojnových štváčov, komediantov a bláznov treba okamžite odpratať z politiky (už včera bolo neskoro) a začať rokovať o mieri, novej bezpečnostnej politike v Európe (bez dominancie NATO), svetu pristane multipolárnosť, nie unipolárna nadvláda USA.

(Môžete namietať, že je to z ruského zdroja a informáciu nemožno overiť aj z iných zdrojov. Sú azda vo vojne plnej propagandy nejaké objektívne? Predstava že slovenské zbrane zabíjajú len presné vojenské ciele je však určite naivná a smiešna..).