Miroslav Urban (REPUBLIKA): Slováci – otroci Európy?


V porovnaní s ostatnými krajinami EÚ viac pracujeme a menej zarobíme. Pracujeme pre blahobyt obyvateľov západnej Európy, sme lacná pracovná sila pre ich stále rastúce zisky. Vzdelaných a šikovných Slovákov nám “ukradnú” lepšími pracovnými podmienkami i zárobkami, takto končia na západe od nás zruční remeselníci, zdravotníci, vedci… To je trhový kapitalizmus, možno lepšie trhavý kapitalizmus.

Čo robiť? Kradnúť ľudí z iných krajín ako to robí západ? Už dnes brutálne vykrádame Ukrajinu, predtým sme ľudí kradli Srbsku i Rumunsku.

Bez Ukrajincov by sme už dnes neboli schopní zabezpečiť tisícky pracovných miest (od stavebníctva až po zdravotníctvo), na Ukrajine zostávajú už len dôchodcovia, chudobní a vojnoví veteráni, Ukrajina sa naozaj mení na Ukruinu.

EÚ musí vysať z Ukrajiny to najcennejšie – vzdelaných a pracovitých ľudí, preto tá nekonečná podpora vojny, to je egoizmus kapitalistického “rastu”.

Myslím, že tak ako Slováci tak i Ukrajinci časom pochopia že ich údelom je len byť otrokmi v krajine, ktorá im už dávno nepatrí.

A politici, médiá, ozbrojené zložky, súdy, mimovládky sú tu len preto, aby masu otrokov držali pekne na uzde.

Nie nadarmo je pomenovanie Slovanom v angličtine odvodené od mena slave/otrok (Slaves = otroci, Slavs = Slovania). Ale my to tak chceme, my sa tomu ešte aj tešíme.