Miroslav Urban (REPUBLIKA): Rusi vymenili európske turistické destinácie za exotiku


Aj keď sa “svetové” spoločenstvo rozhodlo uvaliť všetky možné aj nemožné sankcie na obyvateľov Ruska (absurdný princíp kolektívnej viny) vždy sa nájde spôsob ako sankcie “prežiť”. Svetové spoločenstvo totiž určite nie je celý svet, titul “celý demokratický svet” si prisvojili USA so svojimi kolóniami – Nemeckou ríšou (nazývanou i EÚ), Japonskom či Austráliou…

Existujú totiž krajiny, ktoré na Rusko neuvalili sankcie ale naopak využívajú ruský potenciál – od nerastných surovín až po spoluprácu v cestovnom ruchu. O zvyšovaní dodávok energonosičov do Číny či Indie sa popísalo už dosť. Keďže sa Európa zavrela ruským turistom museli si Rusi celkom pochopiteľne nájsť iné destinácie. Od Thajska cez Dubaj až po Venezuelu…

Rusi zavolali kamarátovi – prezidentovi Madurovi do Venezuely a dohodli sa na priamej leteckej linke z Moskvy na karibský ostrov Isla de Margarita. Good Idea, Venezuela.

Do konca roka by malo ostrov navštíviť až 100.000 ruských turistov. Pomôžu venezuelskej ekonomike, ktorá čelí sankciám už celé roky (a nikto si už ani nepamätá prečo). 12-dňový letecký zájazd z Moskvy stojí cca 3500 dolárov.

Európsky koloniálny skanzen prišiel o zaujímavú skupinu turistov (ruských turistov v Európe však rýchlo nahradili turisti z Ukrajiny, Sýrie, Afganistanu či Eritrei).