Miroslav Urban (REPUBLIKA): Médiá z nás naďalej robia idiotov


Vo všetkých mainstreamových médiách dnes píšu o tom aký je Putin slabý a nie je žiaden dôvod obávať sa jadrového potenciálu Ruska. Azda sa niečo cez noc zmenilo? Ruské jadrové rakety zhrdzaveli a sú nefunkčné?

USA sa nezdráha dodať Ukrajine rakety čo zasiahnu Rusko, už sú mediálne pristupní i na dodanie stíhačiek F-16 (veľmi pravdepodobne sa už dávno ukrajinskí piloti učia lietať na F-16, len sa o tom nehovorí, prípadne do stíhačiek nasadnú “dobrovoľníci” z Poľska či Británie (tí sú už dosť vypatlaní pocitom svojej výnimočnosti)).

Situácia, postavenie Putina sa po poldňovom divadle Wagnerovcov zásadne nezmenila, za pár hodín bol kľud, možno by si od neho mal brať príklad i Macron s horiacimi Francúzskom už niekoľko dní.

No nič, počkáme na ďalšiu eskaláciu konfliktu. Pripomeniem ešte slová Putina: “Ak boli na západe prijaté riešenia ako zničiť Rusko, bude to katastrofa pre celý svet. Na čo je nám taký svet, v ktorom nebude Rusko?”.

V prípade ďalšej eskalácie konfliktu, zapojenia vojakov NATO na Ukrajine (v podstate tam už sú), pri poškodení Záporožskej jadrovej elektrárne Ukrajincami (NATO), použitie jadrových zbraní Ruskou federáciou môžeme len akceptovať, Rusko nemá na výber. Asi si i my zaslúžime vojnu.