Miroslav Urban (REPUBLIKA): Afrika a Rusko


Keď Heger, Káčer, Naď a im podobní “vizionári” blúznia o celosvetovej podpore politiky USA a západu vo svete, tak bohužiaľ nevidia ďalej ako do Petržalky…

Je najvyšší čas si uvedomiť, že väčšina obyvateľov našej planéty nezdieľa “naše” postoje, názory či ako tomu pekne hovoríme “hodnoty”. Pretože západ o hodnotách viacej rozpráva ako by sa nimi v skutočnosti riadil.

Africký kontinent si veľmi dobre pamätá koloniálnu politiku Európanov. Afričanom rastie sebavedomie a začínajú uprednostňovať výhodnejšiu spoluprácu s Ruskom a ešte väčšmi s Čínou. Čína i Rusko neriešia politické systémy, mocenské štruktúry či kvázi “demokraciu” v afrických krajinách, sú jednoducho pragmatickí obchodníci. A tak rastie popularita Číny a Ruska nielen v Afrike ale i v Latinskej Amerike či Ázii.

Ak si uvedomíme katastrofálnu demografiu Európy a populačnú explóziu v Afrike a Ázii tak nám musí byť jasný pomalý postupný úpadok európskej civilizácie a presun nielen mocenských štruktúr, ale i rozvoja, technologického pokroku, výroby mimo Európy.

V roku 2050 bude mať EÚ snáď 450 miliónov obyvateľov, kdežto len samotná Konžskä demokratická republika 200 miliónov a Nigéria 470 miliónov obyvateľov… A tí všetci budú túžiť po lepšej budúcnosti so svojimi pravidlami, bez západného kolonializmu.