Milan Uhrík (REPUBLIKA): Zabráňme návratu COVID pasov!


EÚ rozhoduje o predĺžení Covid pasov. Pôvodne mali skončiť v júni 2022

Masívna kontrola občanov sa však elitám v Bruseli zapáčila, a tak to chcú predĺžiť, aj keď epidémia nie je. Presne, ako sme vraveli – Covid totalita.

Využite svoje občianske právo a pridajte sa k viac ako stotisíc obyvateľom Európy, ktorí už poslali výhrady voči predĺženiu Covid pasov. Ide o riadne pripomienkové konanie, v rámci ktorého majú občania právo vyjadriť svoj názor. Termín je do 4. apríla.

Je to jednoduché. Svoj názor na Covid pasy môžete poslať Európskej komisii TU

Aby ste nemuseli strácať čas vypisovaním textov, tak Vám prikladám aj najčastejšie zdôvodnenia.

Zopár zdôvodnení, prečo nesúhlasíme s predĺžením Covid pasov:

• Som proti predĺženiu platnosti nariadenia EÚ o digitálnom certifikáte COVID, pretože sa preukázalo, že očkovanie ani pravidelné testovanie nebráni šíreniu vírusu.

• Som proti predĺženiu uplatňovania nariadenia. Každý by sa mal opäť voľne pohybovať bez toho, aby musel preukazovať svoj zdravotný stav alebo očkovací status.

• Som proti akýmkoľvek COVID opatreniam a obmedzeniam a preto nesúhlasím s predĺžením uplatňovania nariadenia EÚ o digitálnom COVID certifikáte. Preukazovanie môjho zdravotného stavu QR kódom pri prekračovaní hraníc považujem za šikanu zo strany európskych inštitúcií a Európskej Únie.

• Európska Únia úplne zlyhala pri uplatňovaní svojich základných pilierov, keď slobodu pohybu jednotlivca podmienila preukazovaním sa COVID certifikátom. V priebehu pandémie sa ukázalo, že ochranu verejného zdravia nemožno zabezpečiť akýmkoľvek preukazom či certifikátom o zdraví, a preto nariadenie EÚ o digitálnom COVID certifikáte považujem za neúčelné a neprimerané obmedzovanie základných ľudských práv.

• Považujem za každého osobnú vec, či očkovanie proti COVIDU podstúpi alebo nie. Obmedziť však slobodu pohybu očkovaním alebo testovaním nie je nič iné len legálna segregačná praktika zo strany štátnych (európskych) orgánov. Zásadne preto nesúhlasím s predĺžením uplatňovania nariadenia EÚ o digitálnych COVID certifikátoch.

Môžete si vybrať niektoré z nich.

P.S.: Proti predĺženiu Covid pasov bojujeme aj v Europarlamente. Spolu s 23 europoslancami z celej Európy sme sa obrátili na Európsku komisiu so sťažnosťou, prečo Komisia navrhla predĺženie Covid pasov 2 mesiace predtým, ako sa skončilo verejné pripomienkovanie?! Takto si EÚ váži názor občanov?!