Milan Uhrík (REPUBLIKA): Tak, a máme to tu – prvého Slováka, ktorého oficiálne zničili protiruské sankcie


Šéfovi motorkárskeho klubu Noční vlci – pánovi Hambálkovi boli bez možnosti akejkoľvek obhajoby na pokyn z Bruselu zablokované všetky účty, majetok, vypnutá elektrina a odtiahnuté autá. Dokonca mu bol ako občanovi SR udelený zákaz zdržovania sa na území EÚ, čo ani srnky netušia, ako má splniť.

Hlavným dôvodom, prečo sa pán Hambálek ako jediný ne-Rus ocitol na európskom protiruskom sankčnom zozname je, že bol v nesprávnom motorkárskom klube. Argumenty proti nemu sú plné faktických chýb a postavené na tak plytkej vode, že o ich opodstatnenosti pochybuje už aj Denník N. A to je už čo povedať.

Preto sa ako europoslanec budem o tento prípad politicky zaujímať. Obraciam sa na vedenie EÚ, že na základe čoho likvidujú európskych občanov bez práva na obhajobu? Kto zo Slovenska navrhuje mená ľudí, ktorí majú byť zlikvidovaní? Kto bude ďalší?

Ak je niekto vinný s kolaborovania s cudzími štátmi proti záujmom SR, tak nech ho zavrú! A je mi jedno či sa volá Hambálek, alebo Korčok. Ale musí to byť na základe transparentných a preukázateľných dôkazov. Nie pocitov a domnienok.

Verejnosť má právo vedieť, na základe čoho štát spolu s Bruselom zničí niekomu život. Inak sa čoskoro prebudíme už v úplnej totalite.