Milan Uhrík (REPUBLIKA): Stretnutie s najvyššími predstaviteľmi sýrskej ambasády v Bruseli


Dnes som mal česť navštíviť najvyšších predstaviteľov sýrskej ambasády v Bruseli. 🇸🇾 Sýria patrí k štátom, ktoré sa rozhodli udržať si korektné vzťahy s 🇷🇺 Ruskou federáciou a odmietli americkú líniu eskalácie konfliktov.

Prečo? Nuž preto, lebo samotná Sýria čelí už 11 rokov americkej vojenskej okupácii a západným sankciám, ktoré postihujú najmä civilné obyvateľstvo. Na oficiálny dôvod zavedenia sankcií si už nikto ani nepamätá. “Hriechom” Sýrie je, že sa ubránila 🇺🇸 americkému vplyvu.

Zaujímavá je tiež nelegálna prítomnosť americkej armády, ktorá v Sýrii dodnes doslova okupuje veľké časti územia. Na rozdiel od ruskej armády, ktorú pozvala sýrska vláda, americkú armádu nikto nepozval. Americkí vojaci sa pozvali do Sýrie sami, prišli bez opýtania, bez dovolenia a zostali tam dodnes.

Majú tam proti vôli Sýrčanov vybudované desiatky vojenských základní, podporujú protivládnych separatistov a vyvážajú (kradnú) z územia Sýrie ropu. Ale o tom už masmédiá nehovoria. Lebo veď “Amerika môže”…

Toto stretnutie som absolvoval, pretože som zástanca 🤝 dialógu, mieru a nesúhlasím s čierno-bielym pohľadom na svet. Ak sa chceme posunúť ďalej, tak sa musíme naučiť aj počúvať, nielen vnucovať druhým svoj názor (ako to robia progresívci).

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid031XCSaCEhsmGnKE4m51BUhhUteWzmvqqiannvD7H1c1PWnJ12Nt81nx1KSyoHrUbzl&id=100044386691134