Milan Uhrík (REPUBLIKA): Slniečkari v EÚ sa správajú sa ako sfanatizovaný dav za Hitlera


Progresívcom v Bruseli som pripomenul americké vojny. Spustili na mňa hotový lynč

Slniečkari v EÚ zošaleli do vojnovej nepríčetnosti. Správajú sa ako sfanatizovaný dav za Hitlera. Už im chýba len skandovanie “Vojna, vojna!”

Keď som im v Bruseli pripomenul, aké brutálne vojny videla Amerika, tak ma vypískali. Za to sa ospravedlňujem. Zabudol som, že americké rakety nezabíjajú. Tie sú predsa “humanitárne” a prinášajú pokoj a ruže… na hroby nevinných (tak isto ako všetky zbrane).

Keď som v pléne Európskeho parlamentu vyhlásil, že “každá vojna je zlá”, tak mi dúhoví poslanci začala vykrikovať “hanba”. Nechcú to počuť. Ich vojny sú predsa dobré. Oni vedia, čo je pravda. Bičujú emócie a s neskutočnou nenávisťou pozerajú na každého, kto sa dnes odváži čo i len zašepkať to slovko “mier”.

Ešte raz, odmietame súčasný ruský útok na Ukrajinu, a povedal som to nahlas pred celou úniou. Je to hrozná tragédia a musí to skončiť! Avšak nie eskaláciou situácie a tým, že do tejto vojny zatiahneme celú Európu vrátane Slovenska. Napríklad tak, že začneme posielať na Ukrajinu zbrane na zabíjanie ľudí. To odmietame!

Bojujeme za mier, presadzujeme mierové rokovania a pomáhame nevinným ukrajinským utečencom pretrpieť hrôzy vojny.