Milan Uhrík (REPUBLIKA): Rozhodnutie vlády odoslať naše Migy na Ukrajinu je obyčajná zrada!


❗ Dnešné rozhodnutie vlády odoslať naše Migy na Ukrajinu je obyčajná zrada! Zaťahovanie Slovenska do vojny, mimoriadne vážne ohrozenie našej bezpečnosti a obranyschopnosti, prelomenie a pošliapanie Ústavy SR. Jednoducho vo všetkých ohľadoch absolútne chrapúnstvo! 👎

🇺🇸 Amerika nechce byť priamo zatiahnutá do konfliktu tak to robí cez nastrčených užitočných idiotov. Tu vidíte, akú politiku chcú robiť Heger s Naďom do septembra, a akú by chceli robiť aj po septembri ☝ Nerešpektujú nič a nikoho! Obišli parlament, obišli diskusiu, obišli právnikov.

Naď povedal, že nechce zverejniť právnu analýzu, ktorá im darovania Migov umožňuje. Samozrejme, lebo žiadnu takú analýzu nemajú! Vedia, že ako odvolaná vláda nemajú žiadnu oporu v Ústave. Desí ma, ako sa prezidentka Čaputová tomuto všetkému len prizerá.

My sa však tejto zrade Slovenska len tak nečinne prizerať nechceme. Preto vyzývame kolegov z opozície, najmä zo Smeru, aby sme sa obrátili na Ústavný súd so žiadosťou o predbežné opatrenie a zastavenie odovzdania Migov, kým o tom riadne nerozhodne Ústavný súd. Hnutie REPUBLIKA na to zatiaľ v NR SR dostatok poslancov žiaľ nemá, inak by sme to urobili už dávno. Čaputová to na Ústavný súd nedá, a vláda už vôbec nie.

Taktiež verejne prehlasujeme, že ak bude hnutie 🇸🇰 REPUBLIKA v budúcej vláde, tak presadíme zriadenie vyšetrovacej komisie, ktorá túto zradu Hegerovej vlády prešetrí. Tak ako sa teraz v Bruseli prešetruje nákup vakcín. Nenecháme to tak. Po septembri to všetko skončí!

https://fb.watch/jm-af1Gggv/