Milan Uhrík (REPUBLIKA) reaguje na údajné súdne rozhodnutie


Chcú nás umlčať! Tu je moja reakcia na údajné súdne rozhodnutie, že vraj mám neodkladne vymazať kritický status na p. Čekana

Po prvé, o žiadnom súde v tejto veci neviem, nikto ma neoslovil, vôbec nič mi zatiaľ nebolo doručené. Ak by však sudkyňa také neodkladné plnenie vydala, tak sa odvolám.

Považujem za nehorázne, aby niekto musel vymazávať kritické komentáre na adresu progresívcov či stúpencov vlády len na základe takýchto “neodkladných” rozhodnutí. Bez diskusie, bez možnosti argumentácie, proste len tak, na základe jednostranného rozhodnutia “od stola”.

Neodkladné opatrenie je nástroj určený na naozaj neodkladné rozhodnutia, ktoré neznesú odklad, napr. na odlúčenie drogového dílera, ktorý bije deti. Nie na “neodkladné” vymazávanie kritických článkov a statusov opozičných politikov bez možnosti čokoľvek k tomu povedať. To by znamenalo definitívny koniec slobody, diskusie a demokracie.

Po druhé, vidíme, ako sa súčasná vláda a systém snaží každým dňom umlčať a zničiť akúkoľvek opozíciu. To nedopustíme, slobodu budeme brániť.

Alebo sa chceme ako spoločnosť dostať do stavu, že keď občan vysloví kritický názor, tak hneď skončí pred súdom, alebo o ňom súd rozhodne “neodkladne” dokonca v jeho neprítomnosti?!