Milan Uhrík (REPUBLIKA): Progresívci PS/SPOLU a SAS hlasovali v Štrasburgu proti Slovensku.


Priznám sa, že dnes ma bolelo srdce, keď som videl, ako progresívci z PS/SPOLU a SAS v 🇪🇺 Štrasburgu hlasujú proti našej domovine, nášmu Slovensku.

Európsky parlament dnes totiž prijal urážlivé a odsudzujúce uznesenie voči 🇸🇰 Slovenskej republike. Kvôli jednému vraždiacemu pomätencovi v Teplárni sme všetci zlí pred celou Európou…

Proti uzneseniu som hlasoval len ja a kolega Radačovský. Ostatní boli buď za odsúdenie Slovenska alebo alibisticky nehlasovali 👎

Je smutné, že takmer všetci europoslanci zo Slovenska hlasovali proti Slovensku alebo sa ho ani nezastali. Na druhej strane ma potešilo, že Slovenska sa v hlasovaní zastali moji kolegovia z konzervatívnych strán – Nemci, Poliaci, Španieli, Rakúšania, Maďari…

Prikladám správu, ktorú mi poslal europoslanec Balász Hidvégi z maďarského 🇭🇺 Fideszu:


“Text (uznesenia proti Slovensku, pozn.) poskytuje zovšeobecnené, nepodložené a neakceptovateľné výroky o slovenských politických predstaviteľoch, o Cirkvi, zasahuje do pravidiel, ktoré spadajú do sféry slovenského konštitucionalizmu a stigmatizuje prakticky celú slovenskú spoločnosť.

Samozrejme, že vraždy odsudzujeme čo najdôraznejšie, o tom niet pochýb, ale nebudeme podporovať ľavicové ideologické vyhlásenia.”

Balázs Hidvéghi zdôraznil, že ľudský život je posvätný.” Nemôže byť pochýb o tom, že každé násilie voči komukoľvek z dôvodu jeho sexuálnej orientácie musí byť odsúdené čo najdôraznejšie.

Zároveň však odmietame prax Európskeho parlamentu, cynicky zneužívať ľudskú tragédiu na predkladanie uznesení, ktoré porušujú zmluvy EÚ.”

Ďakujeme za podporu, kolegovia 🤝 Keď sa Slovenska nevedia zastať akože Slováci, tak sa ho zastaneme my spoločne!