Milan Uhrík (REPUBLIKA): Poslanci progresívcov, KDH a SMERu žiadajú postaviť Lukašenka pred súd


Včera v Bruseli odhlasovali poslanci progresívcov, KDH a SMERu aby bol Alexander Lukašenko postavený pred súd

Nie, nerobíme si ilúzie o živote v Bielorusku. Ale za čo presne by mal ísť prezident Lukašenko pred medzinárodný súd?

Za to, že nenaskočil na globálne Covid opatrenia, nezaviedol obmedzenia a nepodľahol farmabiznisu?

Za to, že nedovolil zo západu financovaný majdan v Bielorusku? Že nedovolil privatizáciu a nepredal Bielorusko západným firmám?

Za to, že bieloruská polícia potlačila protesty a zranila pri tom aj zopár násilných demonštrantov? Veď na Slovensku prestrelili policajti pánovi krk projektilom len za to, že vôbec bol na nenásilnom proteste.

Za to, že voľby v Bielorusku nevyhrala prezidentské voľby prozápadná Cichanovská? Že vraj médiá sú tam zmanipulované? A na Slovensku sú objektívne? Píšu vyvážene a pravdivo? Necenzurujú a nedehonestujú názorových oponentov?

Nie, priatelia. Ak má ísť pán Lukašenko pred medzinárodný súd, tak do radu pred neho sa musia najprv postaviť všetci vagabundi zo západu aj zo Slovenska, ktorí totálne udupali našu slobodu, skorumpovali masmédiá a rozobrali celý štát. Potom môžu prstom ukazovať na Rusko či Bielorusko.

Už by toho štvania slniečkarov snáď aj stačilo. Rozdúchavajú neskutočnú agresiu proti všetkým s iným názorom. Proti inak zmýšľajúcim štátom aj proti inak zmýšľajúcim vlastným občanom. K ničomu dobrému to nevedie.

Máme toho dosť! Rovnako tak všetkých politikov, ktorí tomu dopomohli a dopomáhajú.