Milan Uhrík (REPUBLIKA): Nehlasoval som za ďalšiu miliardu eur pre Zelenského!


Už je toho priveľa. Pomáhať treba v prvom rade našim vlastným občanom.

Brusel poskytol Ukrajine ďalšiu miliardu eur na základný chod štátu. EÚ tieto peniaze samozrejme nemá, a tak si ich musí požičiavať.

Od začiatku vojny poskytla EÚ Ukrajine už 2,2 miliardy eur (pomoc od štátov a zásielky zbraní sa do toho nepočítajú). Celkovo plánuje únia poslať Zelenskému až 10 miliárd eur.

V europarlamentom hlasovaní som ako jediný Slovák nezahlasoval za tieto peniaze pre Ukrajinu z jednoduchého dôvodu – dokedy a koľko ešte?!

Pamätáte si, ako nás pri prvých dodávkach zbraní Zelenskému politici a médiá presviedčali, že budeme posielať len obranné/defenzívne zbrane na ochranu miest? Prešlo pár týždňov a už mu Západ (aj Slovensko) posiela bez škrupúl tanky, vrtuľníky, stíhačky a raketomety. Čo bude nasledovať? Náš otvorený vstup do vojny?

Zaráža ma, s akou ľahkosťou vedia predstavitelia EÚ nájsť miliardy na pomoc Zelenskému. A ako nedokážu prijať elementárne opatrenia na to, aby Európanov neničilo brutálne zdražovanie a nedostatok plynu. Nie, nezáleží im na Európe. Pracujú pre záujmy Ameriky.

Neverím Zelenskému, neverím jeho oligarchom. Neverím, že tá európska pomoc sa v kyjevskej vláde nerozkradne. Neverím, že to peklo v Európe skončí, kým budú politici podporovať strieľanie a nie rokovanie.

❌️ Nehlasoval som za ďalšiu miliardu eur… – Milan Uhrík • Republika | Facebook