Milan Uhrík (REPUBLIKA): Kerčský most v plameňoch. Kto za tým asi tak môže byť?


Najprv odpálili Nordstream, teraz vybuchol Kerčský most. Kto by za tým asi tak mohol byť? 🤔 Tieto teroristické útoky na východnú infraštruktúru považujem za extrémne nebezpečný precedens, aj v rámci súperenia veľmocí.

Sú to akty, ktoré preklápajú regionálny konflikt na 💣 totálnu vojnu, ktorá je už len milimeter od posledného štádia – vojenských útokov na civilistov a civilnú infraštruktúru. Ako to bolo počas 2. svetovej vojny, keď sa vojna armád zvrhla na Totaler Krieg.

Čo bude nasledovať? Odpália Rusi podmorské internetové káble v Atlantiku a vypnú Ameriku od svetového internetu? Čo bude potom s Googlom, FB, Netflixom, bankami, médiami a všetkými najväčšími 🇺🇸 americkými firmami? Budú padať jedna po druhej. Vybuchne zajtra cisterna v kanáli La Manche, ako dnes na Kerčskom moste a preruší sa cesta medzi Britániou a Európou? Kde to skončí?!

To fakt si ešte niekto myslí, že tento konflikt sa dá skončiť ničením a zbraňami? Ani jedna strana nemá dostatočnú silu, aby tú druhú konvenčne úplne porazila (snáď s výnimkou jadrových útokov). Škodiť si, zabíjať a ničiť sa však môžu donekonečna.

Pevne dúfam, že po nasledujúcich voľbách a eurovoľbách príde v Európe zmena a postavíme sa od tohto stupňujúceho sa šialenstva bokom. Republika