Milan Uhrík (REPUBLIKA): Každý si zaslúži slobodu slova! Aj Štefan Harabin.


Od včera je tu ďalší obvinený opozičný politik. Vládna mafia sa snaží skriminalizovať a zlikvidovať komplet celú opozíciu. Už aj slepý to vidí. Kto pôjde ďalší? Uhrík, Suja? Alebo Ty, milý čitateľ, za nejaký facebookový komentár, ktorý sa sliediacemu Naďovi nebude páčiť?

Iste, Harabin veľa všeličoho narozpráva. Ale obvinenie z extrémizmu je za čiarou. Lebo, čo je extrémizmus? Odmietanie povinného očkovania? Či diskriminácia na základe nezaočkovania? Kritika Ameriky? Obhajoba Ameriky? Posielanie zbraní Zelenskému alebo nečinné prizeranie sa na zabíjanie ľudí na Donbase?

Alebo je extrémizmom vyjadrenie určitého pochopenia pre nejaký vojenský zásah? Nemala by potom NAKA obviniť aj všetkých politikov a novinárov, ktorí obhajovali vojenský zásah v Iraku, Sýrii, Líbyi…? Či tie vojny boli v poriadku, lebo Amerika? Pýtame sa…

Trestný čin extrémizmu je skrátka absolútny nezmysel! Dá sa vysvetliť akokoľvek a vždy navádza na zneužívanie tými, čo sú práve pri moci Napokon, je istou iróniou osudu, že práve minister Harabin zaviedol v r. 2009 tento trestný čin do zákona. Ak si spomínate, prezident Gašparovič mu ho vtedy aj vetoval, práve kvôli nejasnosti pojmu “extrémizmus” (https://bit.ly/3wtLLsF). A mal pravdu, ten zákon je fakt zlý a nebezpečný.

Tak či onak, vládna svorka sa klepe a dúfa, že prežije vďaka tomu, že pozatvára všetkých ostatných. Omyl, samozrejme. Len aby Hegerovcov to besnenie proti slobode ľudí raz nedobehlo, extrémistov jedných…

REPUBLIKA za slobodu slova!

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=605240217632196&id=100044386691134