Milan Uhrík (REPUBLIKA): Europarlament schválil celoeurópsky uznané homosexuálne zväzky. Aj s podporou Slovákov!


“Homosexuálne manželstvá a partnerstvá by mali byť uznávané v celej Európe”. Odhlasoval to včera Europarlament v Štrasburgu aj s podporou Slovákov.

Homosexuálne páry “zosobášené” v jednom štáte EÚ by mali byť uznávané vo všetkých štátoch, aj keď dané štáty zväzky LGBT osôb neuznávajú – teda aj na Slovensku. A mali by tu mať všetky práva, ako normálni manželia.

Ide o reakciu na Rumunsko, ktoré nechce rešpektovať rozhodnutie Súdneho dvora EÚ v kauze Coman & Hamilton. Podľa tohto súdneho rozhodnutia by homosexuálne páry mali byť rešpektované rovnako vo všetkých členských štátoch EÚ, bez ohľadu na ich vnútroštátnu legislatívu.

Pozor, vyzerá to ako banalita, ale ide o zásadnú vec. Ak by štáty museli rešpektovať rozhodnutie Európskeho súdu v tomto prípade, tak by to de fact znamenalo povinné uznávanie homosexuálnych zväzkov v celej EÚ. Ide o novú taktiku, ktorou sa liberáli v EÚ snažia docieliť pretlačenie svojej dúhovej agendy.

S takýmto podpultovým pretláčaním LGBTI agendy prostredníctvom núteného uznávania súdnych rozsudkov rezolútne nesúhlasím, a preto som v Štrasburgu hlasoval proti.

PROTI sme boli zo Slovenska len dvaja: Uhrík (REPUBLIKA) a Lexman (KDH)
ZA hlasovali: Všetci z PS/SPOLU
ZDRŽALI SA: Pollák (OĽaNO), Jurzyca (SaS), Štefanec (KDH) a SMER-áci.
Ostatní nehlasovali.

My v tom máme jasno. Sme za tradičné rodinné hodnoty, vždy a všade!