Milan Uhrík (REPUBLIKA): Bývalý vyšetrovateľ kauzy Gorila JUDr. Ing. Ján Rejda sa pridáva k REPUBLIKE


Keď som medzi prihláškami do REPUBLIKY zazrel meno bývalého veliteľa “kukláčov” a elitného policajta JUDr. Ing. Ján Rejdu, zaujalo ma to.

Pán Rejda totiž pôsobil 20 rokov na vysokých pozíciách v Policajnom zbore. Bol veliteľom policajného Útvaru osobitného určenia (“kukláčov”), kým ho Radičovej vláda nevymenila za Hamrana. Áno, za toho arogantného Hamrana, ktorý dnes s Mikulcom likviduje opozíciu a štve políciu proti ľuďom. Už len to hovorí za všetko…

Ale čo je snáď ešte podstatnejšie, pán Rejda bol taktiež elitným vyšetrovateľom na Úrade boja proti korupcii a prvým vysokopostaveným policajtom, ktorý verejne potvrdil pravosť kauzy Gorila a jej prepojenie na politické špičky. A to bol pre niekoho “problém”.

Prakticky hneď na to sa proti nemu spustila diskreditačná kampaň, sledovanie, vyhrážky rodine… Vo vyšetrovaní Gorily bol následne na politickú objednávku vymenený. Výsledok? Síce sa ani po 10 rokoch žiadne z vtedajších medializovaných obvinení voči nemu nepotvrdilo, ale účel sa naplnil – bol odvolaný, vyšetrovanie Gorily stále nie je ukončené a korupčníci z najvyšších poschodí dodnes behajú po slobode a škeria sa ľuďom do očí.

Sú to zaujímavé príbehy a jedna z bolestí našej doby. Menia sa vlády, premiéri, ale jedno zostáva – spravodlivosť nefunguje a pre bežných ľudí je život stále ťažký.

Toto musíme zmeniť! A žiadny oligarcha ani mafia nám nebude diktovať, čo máme robiť.

REPUBLIKA je a zostane hrdá a slobodná!

Keď som medzi prihláškami do 🇸🇰… – Milan Uhrík • Republika | Facebook