Milan Uhrík (REPUBLIKA): Brazília sa pridáva na stranu Ruska a Číny


Svetová dominancia 🇺🇸 USA sa končí. 🇧🇷 Brazília sa dnes postavila na stranu 🇷🇺 Ruska a 🇨🇳 Číny… Je čas pripraviť Slovensko na 🤝 multipolárny svet.

Samozrejme, USA okamžite obvinili Brazíliu z toho, že “papagájuje ruskú a čínsku propagandu”. Jasné, celý svet šíri propagandu, len Washington a Brusel šíria pravdu… 🙃 (www.postoj.sk/128657/brazilia-papagajuje-rusku-a-cinsku-propagandu-o-ukrajine)

Ale vážne. Svet sa mení, vplyv západu upadá. Vidí to každý, kto nie je vedome slepý. Iste, môžeme hľadať vinníkov a nepriateľov po celom svete 👎 Môžeme uvaľovať sankcie na celý svet a snažiť sa históriu márne zastaviť…

Alebo sa môžeme na tieto zmeny rozumne pripraviť – zodpovednou a vyváženejšou zahraničnou politikou ✔ A konštruktívne uchopiť príležitosti, ktoré nám svet ponúka.

Nepotrebujeme byť proamerickí či protiamerickí (alebo pro/proti-ruskí, čínski, marťanskí…) Buďme konečne aspoň raz sebavedome 🇸🇰 proslovenskí! Dokážeme urobiť obrovský krok vpred, len treba prestať vkuse slúžiť niekomu cudziemu.

REPUBLIKA #SLOVENSKO

https://fb.watch/j-hUR-0xBM/