Milan Uhrík (REPUBLIKA): Arabsko-africkí imigranti prerážajú európske hranice pomocou vyrúbaných stromov


Toto treba zastaviť! Scény ako pri Orkoch z Pána prsteňov

Píšu nám kolegovia z Minsku, ako imigranti prilietajú lietadlami z Afriky a arabských krajín, a odtiaľ idú taxíkmi a autobusmi na poľské a litovské hranice. Následne cez lesy v 5°C zime.

Existujú desaťtisícové skupiny na WhatsAppe a Telegrame, kde sa imigranti dohadujú na cestách cez nový koridor.

Jednoducho, celý tretí svet už vie, že cez Bielorusko sa dá dostať do Európy. Masy sa pohli. A keď sa nezastavia v zárodku, bude zle.

Doteraz ich zastavovala bieloruská polícia. Ničila prevádzačské koridory. Potom sa Západ rozhodol, že prezidenta Lukašenka zlikviduje a nahradí ho svojou bábkou. Bielorusi sa teda rozhodli, že už nebudú robiť “špinavú robotu” za úniu.

Najviac ma však štve pokrytectvo liberálnych médií. Vraj “Lukašenko sem posiela tisíce imigrantov”. Čo tak zrazu? Keď prichádzali cez Turecko a cez stredomorie cez mimovládnych pašerákov, tak vtedy ich nikto neposielal? Vtedy to nebola invázia? Vtedy to boli chuďáci utekajúci pred vojnou? Nie, Lukašenko ich neposiela. Len ich prestal brzdiť.

Tak či onak, hranice treba ochrániť, imigrantov treba otočiť a s Bielorusmi treba začať normálny dialóg. Toto proti(bielo)ruské besnenie ničí celú Európu. Ubližuje to všetkým. Už tých konfliktov stačilo.