Milan Uhrík podal trestné oznámenie za článok v denníku SME


Predseda hnutia REPUBLIKA a poslanec Európskeh parlamentu Milan Uhrík doručil na prokuratúru trestné oznámenie v súvislosti s hanlivým článkom denníka SME, ktorého autorom je Peter Schutz.

“Toto im už neprejde! Extrémne urážlivý článok v SME-čku o nezaočkovaných ľuďoch jasne porušil nielen pravidlá morálky a novinárskej etiky, ale aj viaceré paragrafy trestného zákona. V mene všetkých slušných ľudí, ktorí sa proti Covidu nechcú alebo nemôžu dať očkovať preto podávame trestné oznámenie. Chránime našu slobodu!” napísal na sociálnej sieti.

Milan Uhrík pripomína, že v denníku SME boli napísané veľmi hrubé výrazy na adresu nezaočkovaných ľudí. Medzi ne patrí napr. “neočkovaní by mali kvičať ako svine na bitúnku”; “na neočkovancov sa nedá ísť iba cukrom (lotéria, helikoptérové peniaze), ale treba aj (poriadne dlhý) bič” alebo “nie je jasné, čo bráni povedať, že to nie sú ľudia, ale dobytok, keďže len ich bezohľadnosť a teľacie IQ budú príčinou, že v septembri/októbri/novembri – na staré kolená – na mňa štát uvalí zákaz vychádzania”. Tieto vyhlásenia majú jasne porušovať minimálne paragrafy Trestného zákona a Antidiskriminačného zákona.