Milan Uhrík: Nebudeme trieštiť už aj tak roztrieštené protesty!


Priatelia, pýtate sa, či nebude REPUBLIKA robiť na 17. novembra nejaký protest. Tento rok veru nie. Nebudeme trieštiť už aj tak roztrieštené protesty 😮‍💨 Veď sa na to len pozrite:

1️⃣ Jeden protest mal robiť v Bratislave Marček s Kotlebovcami. Mal tam byť aj hudobný sprievod, ale keď vlasteneckí hudobníci zistili o pozadí osôb, ktoré za protestom stoja, tak účasť zrušili. Sám neviem, čo z toho teda bude.

2️⃣ Včera, 3 dni pred termínom, oznámila zas ďalší protest v Bratislave strana Smer. Idú chodiť po Bratislave na autách.

V jeden deň tu teda máme v jednom meste hneď dva protesty, na ktoré si pozýva každý svojich a nepozýva druhých (nie, ani nás nikto nepozval).

Priatelia, ruku na srdce, ale takto to fakt nemá význam. Všetci voláme po veľkých protestoch, aké sú napr. v Prahe ✊️ Takýmto drobením akcií sa však k nim nedopracujeme. Myslíte si, že tieto rozdrobené protesty niečo reálne zmenia? Koľko ich už za tie 2 roky bolo? Päťdesiat? Sto? Nikto z vlády tie protesty už ani nepočúva, ľudia sú im už úplne ukradnutí.

Samozrejme, týmto vás nechcem od účasti na protestoch odrádzať. Práve naopak, choďte kto môžete 👍 Treba sa vzoprieť. Kritizujem len nejednotnú organizáciu tých protestov, kde si každý potrebuje postaviť svoje pódium a cítiť sa na 5 minút dôležito. Oveľa väčšiu silu by mal zjednotený protest a desaťtisíce ľudí v uliciach, tak ako v novembri 2020. To sa však teraz kvôli egám niektorých politikov/organizátorov evidentne nestane 😔

Pokiaľ to nezjednotíme, je to zbytočné. Preto hnutie 🇸🇰 REPUBLIKA nebude tieto protesty ešte viac trieštiť a nebudeme popri dvoch protestoch robiť tretí. Aj tak je ich už priveľa, každý si môže vybrať.

17. novembra si pôjdeme uctiť obete neslobody, boľševických čistiek a budeme sa sústrediť na referendum – to jediné má šancu niečo REÁLNE zmeniť. Lebo dôležitejšie ako slová na tribúne sú činy pri hlasovaní .

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0V53YdAmavadUt4TqTKZ317GWaWqfRQTtG44rUSMUEKCbKm2oN2DSdJGsLTTSbVCel&id=100044386691134