Milan Uhrík: Do referenda sa ísť musí a žiadna americká figúrka v tom nebude brániť


Je terajšia kríza hrozbou pre globalistov? Čo čaká Slovensko túto zimu? Ovplyvní Čaputová výsledok referenda? Odpovede na tieto a ďalšie otázky nájdete v rozhovore s europoslancom Milanom Uhríkom pre neČT24.

Čo čaká Slovensko v zime? Dokáže Hegerova vláda zabezpečiť dostatok plynu?

Otázkou sú skôr ďalšie zimy po tom, čo sa v súčasnosti odpájame od ruských energií a naša vláda ničí vzťahy s východom, ktorý nám desaťročia dodával lacné energie. Keďže o diverzifikácii sa nehovorí takmer nič a Hegerova vláda len čaká na „spásu z Ameriky“, môžeme dospieť do bodu, že plynu bude v budúcnosti nedostatok. A bude to len kvôli ideologickému fanatizmu Bruselu a submisívnej, neschopnej vláde, ktorá nehľadí na ľudí.

V Česku minister spravodlivosti Pavel Blažek nedávno povedal, že pokiaľ sa nevyrieši súčasná energetická kríza, mohol by byť ohrozený politický systém. Môže z vášho hľadiska táto kríza predstavovať také riziko?

Môže to byť jeden zo scenárov. Problém s energiami nebudeme mať len my, ale aj ďalšie štáty. Zo strany ľudí vidieť pokles záujmu o podporu vojny, posielanie peňazí a zbraní. Každý si začne hľadieť na vlastné záujmy. A proces výmeny vlád už začal. Nenazval by som to však hrozbou pre politický systém, ale hrozbou pre globalistov, či už sedia v Bruseli alebo Washingtone. V Maďarsku, Švédsku a Taliansku vidíme, že sa k moci dostávajú vlastenecké a konzervatívne sily. Ďalšie rastú v Nemecku, Španielsku a rastieme aj my na Slovensku.

Aké kroky je podľa vás nutné podniknúť, aby bola kríza prekonaná?

Na to je jednoduchá odpoveď. Pracovať v prospech vlastných občanov. Pri tomto cieli sa viete zjednotiť aj s ďalšími štátmi, ktoré majú podobný zámer. V súčasnosti by to bola v prvom rade výmena neschopných politických garnitúr, ukončenie vojny a jej diplomatické riešenie, normálne obchodné vzťahy so západom i východom a podpora vlastných firiem, vlastného národa a národnej suverenity.

Prečo Hegerova vláda zastáva ku konfliktu na Ukrajine taký jastrabí postoj a nechce ani počuť o mierových rokovaniach?

Hegerova vláda len čaká aký „povel“ príde z Bruselu a Washingtonu. Nemajú schopnosti, ani vlastný názor. Ich názor tvoria iní, ktorí sídlia mimo Slovenska. Preto nepočuť žiadnu zahraničnú a mediálnu kritiku na adresu tejto vlády, lebo len kopíruje cudzie názory a očakáva, že za to budú podržaní vo funkciách a budú mať peknú kariéru. Väčšina Slovákov to však vidí inak. Preto ich na konci dňa určite nepochvália.

Daniel Milo z Centra boja proti hybridným hrozbám, ktoré pôsobí na ministerstve vnútra, nedávno povedal, že Slováci údajne stále viac podporujú proruský pohľad na vojnu na Ukrajine. Podľa jeho názoru sa jedná o výsledok „dezinformačnej kampane”. Prečo je vláda tak netolerantná k inému názoru než ten jediný „správny”?

Prvý dôvod je ten, že veľká časť Slovákov si udržuje zdravý pohľad na dianie, neverí zavádzajúcim správam a chce mier. Pretvoriť ich mienku chcú ľudia, ktorí majú blízko k cudzím záujmom, cudzím financiám a najmä strane Progresívne Slovensko, ktorú finančne podporovali rovnaké zdroje, ktoré zakladali niekoľko médií na Slovensku. Chcú mienku ľudí „prerobiť“ na svoj obraz. Aby verili len Bruselu, Washingtonu, ich médiám, ich analytikom a ich pomocníkom. Majú však problém. Mnoho ľudí má svoj vlastný, originálny úsudok, zdravý rozum a vedia čo je pre nich dobré.

Prezidentka Čaputová určila termín konania referenda o predčasných voľbách na 21. januára. Môže nastavený termín ovplyvniť výsledok?

Áno, môže to ovplyvniť a nakoniec to bol aj zámer prezidentky, ktorá už predtým zmarila jedno celé referendum. Dnes ho čo najviac obmedzila a dala na najhorší termín. Prezidentka drží túto vládu, ktorá z hľadiska plnenia cudzích záujmov jej vyhovuje a zároveň si vytvára pôdu pre jej rodný projekt, s ktorým je neustále spätá. Vlastne celý palác naplnila svojimi „politickými kolegami.“ My sa však nevzdávame. Do referenda sa ísť musí a žiadna americká figúrka v tom nebude brániť.