Milan Mazurek (REPUBLIKA): Náš zákon by odškodnil viac ako 100 000 živnostníkov a malých podnikateľov


VLÁDA MUSÍ ZAPLATIŤ ZA ŠKODY, KTORÉ ZAPRÍČINILA! SOM ZA TO, ABY SA VLÁDNYM POLITIKOM A POSLANCOM ZOSOBNILI!

Poslanec NR SR Milan Mazurek sa vyjadril k aktuálnej téme nášho návrhu zákona, ktorým sme chceli pomôcť viac ako 100 000 živnostníkom.

Na svojom facebookovom profile píše…

„V rámci epidemickej situácie sa vládni predstavitelia, poslanci a premotivovaní boľševickí úradníci predbiehali v snahe o rôzne formy obmedzenia ľudských práv a slobôd, ako aj slobôd v podnikaní. Tieto zvrátené opatrenia, ktoré nijako nepomohli v obmedzení šírenia vírusov, naopak zdevastovali ekonomiku a systém poskytovania zdravotnej starostlivosti, musíme ľuďom kompenzovať.

Množstvo ľudí si siahlo až na dno. Mnohých vláda pripravila o život, keď si naň siahli z dôvodu zúfalej situácie, kam ich opatrenia dohnali. Niektorí nemali za čo platiť úvery, lízingy a zaplatiť základné náklady svojim deťom. Tento pocit bezmocnosti si vládni papaláši nevedia ani len predstaviť.

V tom istom čase však vláda:- darovala bankám viac ako 300 miliónov ročne,- ručila bankám za úvery vo výške viac ako miliardu €,- spustila očkovaciu lotériu za 100 miliónov,- rozhodla sa nakúpiť vojenskú techniku za 2 miliardy €,- zaplatila a stále platí viac ako miliardu za testy, na ktorých zarobili ich kamaráti,- rozdala milióny neprispôsobivým obyvateľom,- darovala desiatky miliónov liberálnym mimovládkam,- rozdala si desiatky miliónov na osobných odmenách na rôznych ministerstvách a v štátnych podnikoch…

Výpočet plytvania a zadlžovania zo strany vládnych amatérov by mohol pokračovať prakticky donekonečna. Bohužiaľ…

Na pomoc malým živnostníkom a slovenským podnikateľom však neostalo. Preto sme navrhli odškodňovací zákon, ktorý ľuďom síce sľubovali, no nikdy nepriniesli. Náš zákon by pomohol iba slovenským podnikateľom, a len malým a stredným firmám s obratom do 1 milióna a do 50 zamestnancov, ktorých sa opatrenia tejto vlády dokázateľne dotkli.

Pomoc, o ktorú by mohli žiadať by sa členila nasledovne:- Fyzické a právnické osoby s obratom v roku 2019 do 49 790 €, by mohli žiadať o 5000 €,- Fyzické a právnické osoby s obratom v roku 2019 od 49 790 €, do 100 000 €, by mohli žiadať o 4000 €,- Fyzické a právnické osoby s obratom v roku 2019 od 100 000 €, do 1 000 000 €, by mohli žiadať o 4 % zo svojich tržieb.

Po odškodnení ľudí musí prísť zosobnenie nákladov, na to vyčlenených od vládnych predstaviteľov a úradníkov, ktorí tieto šialené kroky prijali. Preto sme v minulosti navrhovali aj zákon o hmotnej a trestnoprávnej zodpovednosti politikov a vysokých štátnych úradníkov.

Náš návrh bohužiaľ neprešiel, pretože koalícia z princípu nepodporuje dobré zákony opozície. Zákony, ktoré sami prijať nedokážu, pretože devastácia Slovenska je ich skutočným politickým programom.”

Kto ako hlasoval sa dozviete na nasledujúcom odkaze:

https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=46411


3 thoughts on “Milan Mazurek (REPUBLIKA): Náš zákon by odškodnil viac ako 100 000 živnostníkov a malých podnikateľov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *