Mazurek: Reakcia na Huliakove útoky v Infovojne


Priatelia, viacerí mi píšete, že akýsi pán Rudolf Huliak mal mňa a Milana Uhríka na Lichtnerovom harabinorádiu obviniť z neskutočných vecí. Tak som si to vypočul. Vraj sme ho ešte ako kandidáta LSNS s témou života bežných ľudí na vidieku poslali “niekam” so slovami: “je to p**ovina…”

Už som zažil hocičo, ale takého úbohého klamára ako tohto človeka ešte nie. Ja sám žijem celý život na vidieku a na propagáciu myšlienok a názorov pána Huliaka som poslal aj svojho asistenta, aby mu natočil profesionálne video.

Samozrejme, že takýchto absurdných a úbohých lží sa hneď chytil moderátor Lichtner. Ten sa nikdy neštítil použiť proti nám akúkoľvek lož, ktorá mu prišla pod ruku…

Pán Huliak mi dokonca odkázal, že sa nemám k vidieku vôbec vyjadrovať, lebo vraj keď o tom hovorím, tak je to, citujem: “ako keď sa slepý vyjadruje ku grafickému návrhu…” Síce nie som vzdelaním lesník, ale ako poslanec NR SR si návrhy, o ktorých rokujeme zodpovedne čítam a viem si aj nechať poradiť od skúsených ľudí, pričom si po vypočutí rôznych pohľadov urobím svoj názor. Ťažko to ale vysvetľovať niekomu, kto takto bezdôvodne douráža človeka, s ktorým sa nikdy osobne nerozprával.

Nikdy v živote som sa tomuto pánovi nevenoval, ani ho neurazil a nevnímal jeho politickú činnosť. Ani neviem v akej je už strane, ale správaním pripomína skôr malé dieťa.

Každopádne celý problém pána Huliaka zrejme spočíva v tom, že výstup kolegu Suju a jeho video, úplne zatienilo jeho politickú prezentáciu na mieste a tak z čistej závisti začal útočiť. Vraj sa míting spolitizoval. Ale prítomnosť a rečnenie pána poslanca Kuffu už politizácia nebola… Uvidíme za koho bude tento klamár teraz kandidovať.

Je nepochopiteľné, že namiesto toho, aby sa Huliak tešil, že téma ukradnutia národných parkov rezonuje a dostala sa do širokej pozornosti, aj vďaka nášmu videu, tak uráža každého, koho považuje za politickú konkurenciu a neváha pri tom klamať ako malý chlapec. O čo mu teda ide? O dobro veci, alebo politické body?

Viac sa už Huliakovi venovať nebudem. Takýmto tempom sa utopí v spleti vlastných klamstiev, závisti a fantazmagórií aj sám. Je ale škoda, že vôbec musím takto reagovať. Aj tolerancia nechutných klamstiev má totiž svoje limity. Ide nám o dobrú vec a chceme pomôcť ľuďom. S nárastom Republiky však budú narastať aj takéto detinské útoky.