Marián Ďuriš (REPUBLIKA): Všetci tušíme, čo by prezidentka chcela… My v tom máme jasno!


Pani prezidentka… Všetci tušíme, že Vy, spolu s Vašou rodnou politickou stranou, mimovládkami a Vašou „súkromnou vládou“ by ste chcela zmeniť 🇸🇰 Slovensko na zem migrantov. A možno tak vystriedala tých, ktorých arogantne označujete za zmätených len preto, že majú iný názor.

Čo sa stalo? Po veľkých slovách niektorých bolo proti Novému migračnému paktu (recyklovaným kvótam z roku 2015) nakoniec len Maďarsko a Poľsko. Hovorilo sa o reforme procesu návratu a spor bol pri návrhu o povinnej relokácii. A kto migrantov odmietne, pokuta zhruba 20 tisíc za jedného.

Prezidentkou poverený a vyslaný Ivan Šimko (KDH) sedel, mlčal, nenamietal a hlasovania sa zdržal. Prezidentka zjavne chce byť zvolená druhýkrát. Chce ísť pomaly, postupne. Takisto sa zdržalo Česko, Malta, Bulharsko a Litva. Hlasovalo sa kvalifikovanou väčšinou, teda bolo potrebných 14 štátov zastupujúcich 65% obyvateľov EÚ.

Eurokomisári a progresívci sa tak tešia, hovoria o solidarite. Označujú hlasovanie za „historický krok“ k riešeniu migračnej krízy. To v preklade znamená viac pák a kompetencií pre bruselských úradníkov, aby žmýkali štáty pokutami a nútili ich do rozhodnutí, ktoré obyvatelia odmietajú.

Poľsko vraví, že akúkoľvek pokutu odmietne. Maďarský zástupca dodal, že štáty nebudú mať možnosť rozhodovať o tom, kto u nich žije. A tu sa dostávame k veci. Je extrémne dôležité koho si zvolíme v najbližších parlamentných, európskych i prezidentských voľbách. 🇸🇰 Republika má v tom jasno. Nie nelegálnej migrácii, jednoznačné ÁNO bezpečnosti našich občanov.