Marián Ďuriš (REPUBLIKA): Progresívci škodia dobrým vzťahom


Počuli ste Káčerove výkriky smerom na našich južných susedov? A okrem „dúhového diplomata“ dnešné Šimečkove besnenie proti Viktorovi Orbánovi? Prichádzajú po tom, čo maďarský minister zahraničných vecí „upratal“ amerického veľvyslanca a #Orbán odmietol americké požiadavky na posielanie zbraní.

Všimol si niekto, že by pani prezidentke prekážal Hegerov „stíhačkový“ sľub, na ktorý nemá ako odvolaný #premiér právo? Odpoviem za Vás. Nie, nevšimol. Prečo? Pani prezidentka mlčí, lebo zjavne veľmi chce posielať slovenské zbrane (a ktovie čo viac) podľa amerických pokynov.

Čítali ste o selektívnej ľútosti pani prezidentky, ktorá hovorila o vyslaní záchranárov do Turecka (čo je správna vec), ale akousi náhodou pozabudla na Sýriu, ktorá bola zemetrasením rovnako zasiahnutá?

Má to dva dôvody. Prvý, chce byť „milá“ na Ankaru, aby Erdogan schválil rozšírenie americkej aliancie NATO. Druhý, #Sýria je pod americkými sankciami a dlhodobo vzdoruje pokusom o zmenu režimu. Tak z utrpenia vytĺkať politické body pre „euroatlantickú“ kariéru?

Všetko zapadá do konceptu „demokratického“ nekompromisného tlaku spoza mora cez prostredníkov na všetkých a na všetko, čo sa opovážilo vzdorovať vojnovej rétorike a americkým snahám v rôznych regiónoch sveta.

Čo všetkých spomenutých spája? Akú vlajku im do rúk vložia, takou budú mávať. Predstierajú konzervativizmus i liberalizmus, no nemajú s nimi nič spoločné. Snažia sa len loviť v rôznych rybníkoch. Všetci sú to progresívci a škodia našim dobrým vzťahom so svetom. Pracujú intenzívne a spoľahlivo. Ale pre #Slovensko a Slovákov to bohužiaľ nie je.