Marián Ďuriš (REPUBLIKA): Nový migračný pakt? Riešenie je jednoduché!


Najnovší pakt Európskej únie o migrácii len predĺži krízu a posilní bruselské kompetencie cez kvóty, ktoré sa inštitúcie snažia presadiť osem rokov. Vnucovanie tých istých „riešení“ v novom šate.

🇪🇺 Europarlament odhlasoval hlavné piliere paktu, ktorý na jednej strane urýchľuje repatriáciu, ale môže aj stanoviť povinnú kvótu pre štáty. Čo to znamená pre nás? Budúca vláda rozhodne. Ak vec nezablokuje, buď migrantov prijme a bude ich živiť z peňazí Slovákov alebo „zaplatí pokutu“ a preplatí im cestu domov. Opäť z peňazí Slovákov.

Preto je poľutovaniahodné, ak naša služobne najstaršia europoslankyňa predstiera, že nevie čo hlasovaním „za“ posunula do výborov. Pred časom sa navážala do Slovákov, aby sa hanbili, keď migrantov odmietajú. Čo na to povedať? Nemala by sa radšej sústrediť na prácu a to, za čo hlasuje? To by bol lepší prístup.

Pašeráci, mimovládky a migranti tak vďaka paktu môžu využiť leyenovskú slabosť a masovo prichádzať do Európy v rozpore so zákonom. V Taliansku bol už pre neudržateľnú situáciu vyhlásený výnimočný stav.

Nie je priestor na dvojtvárnosť. Riešenia sú jednoduché. Ochrana hraníc, stop mimovládnym pašerákom a koniec nelegálnym vstupom. Zásada, že do EÚ nie je možné vstúpiť v rozpore so zákonom, pretože osoba bude vrátená tam, odkiaľ prišla. Toto sa musí urobiť! 👍