Marián Ďuriš (REPUBLIKA): Keď vedeli zatvárať okresy, vieme a musíme chrániť štátnu hranicu


Obmedzovali nás v uliciach, dokonca na pomedzí okresov. Dnes sa tvária, že ochrana štátnej hranice je náročná. Riešenia sú však jednoduché a potrebné. Stačí sa rozhýbať. Bezpečnosť našich občanov na prvom mieste.

V rámci predvolebných duelov na ta3 sa predstavil Marián Ďuriš (Republika). Na otázku o súčasnej migračnej vlne hovorí:

“Migračná vlna je skutočný problém, ktorý dolieha na celú Európu a dnes pôsobí aj na nás. Je to spôsobené tromi faktormi. Zlé rozhodnutia národných vlád, na druhej strane je to neschopnosť európskych inštitúcií zaviesť nejaký funkčný rámec, ktorý by riešil problematiku masovej, ilegálnej migrácie. Tretia úroveň je nadpráca, ktorú robia slovenské vlády aj bez toho, aby museli.”

Na pochybnosti moderátorky o tom, či je možné chrániť južnú hranicu s Maďarskom, reaguje:

“Zelená hranica zahŕňa prírodné bariéry, ktoré napomáhajú stráženiu tejto hranice, a potom tu samozrejme máme moderné technológie, dronové technológie, kontrola hraníc či už plotom – o ktorom sme počuli, že vláda zaslala do Litvy a teraz nám chýba – ale takisto aj mobilné hliadky a myslím, že ten personál je dostatočný, keď dokázala vláda chrániť nielen hranice a každý okres počas tzv. pandemickej situácie, tak myslím, že by to zvládla aj dnes.”