Marián Ďuriš (REPUBLIKA): Keď pláva Káčer vo vodách piatej cenovej


Minister zahraničia požiadal o odobratie poverenia. Prezidentku, ktorá mala konať dávno a odobrať ho hneď ako začal urážať občanov. Neurobila tak mesiace. Aj teraz bola pre ňu dôležitejšia korunovácia. Progresívne a atlantické puto je silnejšie ako slovenské.

„Globsec demokrat“ Káčer zatiaľ dáva pokyny. Vraj koniec vojny a víťazstvo nad totalitou treba oslavovať potichu. Ten istý, čo hovorí, že Zelenský je inšpiratívny, ľudský, pokorný človek a treba mu poslať zbrane.

Iná záľuba ministra, dúhová, sa pre zmenu objavila, keď bol veľvyslancom u južných susedov, ktorých neváha urážať, čím škodí medzinárodným vzťahom. Takisto sa blysol výrokom, že vyhnať dúhové pochody z ulice je ako vyhnať slepca. Tak takto…

Arogancia, agresivita a hulvátstvo, ktoré naplno ukázal v Michalovciach, je bežná prax. Podľa jeho slov je 🇸🇰 Slovensko „felvidécky zaostalé“ a názorových oponentov prirovnal k „sviniam v blate“. Málo džinu? Alebo príliš?

Inak by asi nepovedal, že NATO nikdy nebolo voči Rusku nepriateľské. A nepovedal by, že táto vláda s podporou paláca je štátnická, pretože expresne rýchlo a bez diskusie podpísala (pre nás nevýhodnú) zmluvu DCA s Američanmi. Opäť to atlantické puto…

Ako sa podľa „demokrata“ prejavuje štátnik? V dzurindovskom štýle ignoruje verejnú mienku, lebo ľudia vraj nesmú politikovi diktovať. Neskutočné, že také osoby do čiernej diery od hanby nezalezú. Nemajú štipku sebareflexie, ani poňatia o demokracii. Voliči by im tú hanbu, do ktorej štát dovliekli, mali zrátať.

Pretože je to národný záujem, ktorý je nadradený kariérnym a ideologickým ambíciám jednotlivcov. A ak neplnia, čo občan čaká, nemajú na postoch čo robiť. Schopných a slušných diplomatov si predstavujem inak.