Marián Ďuriš (REPUBLIKA): Byť suverénny štát, nie pasívny prijímateľ cudzích politík


Slovensko nepotrebuje amerických vojakov a ich vojnové dobrodružstvá. Nepotrebuje prijímať každý bruselský výmysel. Záujem našich občanov musí byť presadzovaný v každej situácii.

Marián Ďuriš v predvolebnom štúdiu TA3 reagoval na otázku ohľadne medzinárodných organizácií, ktorých členom Slovenská republika momentálne je, a kam by malo Slovensko smerovať:

“Hlavne by sme mali byť suverénnym subjektom v medzinárodnom prostredí, nielen pasívnym prijímateľom určitých politík. Tak, aby sme túto politiku spoluvytvárali a využívali svoje výhody ako geografická poloha, ktorá je našou výhodou. Čo sa týka členstva v inštitúciách, o tom rozhodnú ľudia, kam chcú patriť…

Ak bude existovať dostatočná politická vôľa alebo medzi ľuďmi, tak my ako politici musíme túto vôľu rešpektovať. Nič nie je na večné časy a takisto sa nedá ani vystupovať na druhý deň ako niektorí hovoria. Výstupné procesy zahŕňajú určité časové obdobie rovnako ako prístupové procesy…

Nič netrvá večne a rozprávať sa o vystupovaní alebo zotrvaní. Ale tieto organizácie môžu mať aj takú budúcnosť, že sa vnútorné rozpadnú a ako také nebudú fungovať.”

Takisto aj na TikToku!