Marián Ďuriš (REPUBLIKA): Aliancia bezpečnosť garantuje alebo ju ohrozuje?


Člen predsedníctva hnutia Republika Marián Ďuriš upozornil na zaujímavé trendy v nemeckej politike, ako aj možnosť “novej verzie” americko-nemeckých vzťahov.

Na sociálnej sieti Facebook napísal:

„Americkí vojaci by mali byť vyhostení z Nemecka, ak je pravdivá správa o tom, že Bidenova administratíva vyhodila do vzduchu Nord Stream,“ hovorí líder nemeckej AfD po správe renomovaného novinára.

„Ako tvrdí americký investigatívny novinár Seymour Hersh, ktorý má informácie od zdroja zapojeného do operačného plánovania, Spojené štáty americké mali plánovať demoláciu Nord Streamu a vykonali ju spoločne s Nórskom,“ uvádza Tino Chrupalla.

Hersh v správe popisuje ako Bidenova administratíva plánovala sabotáž voči európskym plynovodom už v roku 2021. Podľa Hershovho zdroja mala útok vykonať CIA a potápači z amerického námorníctva, ktorí umiestnili nálož. Výbuch mal byť vyvolaný o tri mesiace neskôr pomocou sofistikovaného sonarového signálu z bóje, ktorú zhodilo nórske letectvo.

Tino Chrupalla nalieha, aby boli prijaté dramatické opatrenia: „Podozrenia držiteľa Pulitzerovej ceny musia byť vyšetrené. Uskutočnila vedúca mocnosť NATO útok na životne dôležitú infraštruktúru našej krajiny v európskych vodách? Potom by si človek musel klásť otázku, či aliancia bezpečnosť v Európe garantuje alebo ju skôr ohrozuje. Dôsledkom by malo byť vyhostenie všetkých amerických jednotiek.“