Marián Ďuriš: Európska komisia opäť útočí na Maďarsko, tentokrát kvôli ochrane detí


Člen predsedníctva hnutia REPUBLIKA a expert na zahraničnú politiku Marián Ďuriš informuje o ďalších atakoch európskych inštitúcií proti krajine, ktorá zvýšila ochranu detí pred pedofíliou a LGBT propagandou na školách.

Minister zahraničných vecí Maďarska Péter Szijjártó bol opäť nútený obhajovať národný záujem a postoj svojej vlády v rozhovore CNN. Ďuriš v statuse píše: “Predtým sa novinárke CNN Christiane Amanpour nepáčilo maďarské odmietanie migrantov. Dnes sa ďalšej moderátorke CNN nepozdáva, že maďarský zákon chráni deti pred pedofíliou a bol rozšírený o ochranu pred LGBT propagandou. Maďarská vláda totiž chce výchovu ponechať výhradne na rodičov.

Minister zahraničných vecí Péter Szijjártó v rozhovore dáva výhrady a krik „progresívnych“ aktivistov na pravú mieru.

„Európska komisia (EK) v poslednej dobe vydiera Maďarsko kvôli zákonu o ochrane detí,“ napísala v utorok na Facebooku aj ministerka spravodlivosti Judit Varga. „Podľa EK dnes v Maďarsku neexistuje právny štát preto, že chránime práva detí a rodičov na najvyššej úrovni! Dôvod kritiky EK je, že nepovoľujeme LGBTQ aktivistov a sexuálnu propagandu na maďarských školách a škôlkach“.

Doplňujúca info, na ktorú stranu sporu sa postavili európske štáty:
https://www.facebook.com/mariandurisrepublika/posts/128857559380263

Čo hovoria na maďarský zákon európski komisári, mimovládne organizácie a ďalší aktivisti:
https://www.facebook.com/mariandurisrepublika/posts/125493039716715

A predošlý rozhovor maďarského ministra zahraničných vecí v CNN: https://www.facebook.com/mariandurisrepublika/posts/116279493971403