Lukašenko vylúčil v Bielorusku povinné očkovanie proti COVID-19


Prezident Lukašenko o Covide a očkovaní: “Nechcem, aby sme stratili rozum ako to bolo na celom svete v prvom štádiu choroby.”

Milan Uhrík: “Porovnajte toto vystúpenie prezidenta Lukašenka s vystúpeniami pobehajov v slovenskej vláde, z ktorých už na diaľku smrdia provízie a doláre z farmaceutických korporácií. Porovnajte to s ich amaterizmom, chaotickosťou a aroganciou…”

“Iste, niektorí možno budete vypisovať, že pán Lukašenko je “diktátor”, ktorý v Bielorusku potlačil pokus o štátny prevrat financovaný zo západu. A to sa predsa “nerobí”… No, ja len pripomínam, že Čaputová sabotovala ľudové referendum a Matovičovo-Hegerova vláda zaviedla Covid pasy, karantény pre nezaočkovaných a povolala proti ľuďom už všetky ozbrojené zložky. Okrem policajtov a vojakov budú od jesene so zbraňami v uliciach hliadkovať už aj stovky bacharov a colníkov. A vynucovať si “verejný poriadok v súvislosti s vládnymi obmedzeniami“. Toľko k diskusii o diktátoroch.”

Uhrík ďalej cituje Lukašenkov prejav a zároveň dodáva, že takto si predstavuje vystúpenie predstaviteľa budúcej vlády Slovenskej REPUBLIKY:

“Každý človek je pánom svojho zdravia. Každý človek by však mal pochopiť, že nejde len o jeho zdravie. Ak sa nakazil, môže to ihneď preniesť na iného. Je to jeho objektívna sociálna zodpovednosť.

Ale keďže (o vakcínach) stále toho veľa nevieme, nechcem, aby sme stratili rozum, ako to bolo na celom svete v prvom štádiu choroby. V súlade s týmto NEBUDE ŽIADNE NÚTENÉ OČKOVANIE. Kategoricky vás varujem – nedajbože, ak sa dostane ku mne informácia, že niekto niekoho núti, presviedča a tak ďalej. Viete, že reakcia z mojej strany bude okamžitá a kategorická.

Dobrovoľné očkovanie – ak človek chce byť očkovaný, nech sa dá zaočkovať”

Viac sa dočítate TU.