Lukáš Machala (REPUBLIKA): Padni komu padni – na novinárov to neplatí?


Lukáš Machala k nedávnej kauze obvinenia známej novinárky uviedol: “Zaujímavé, novinári sa chytili do vlastnej pasce. Pani všemúdra a najsamlepšia novinárka na planéte, ktorá beztrestne a v rozpore so žurnalistickou ETIKOU mesiace bezostyšne zverejňovala z tzv. “živých” spisov informácie v rôznych trestných kauzách, je obvinená.

Jej novinárski priatelia sa poponáhľali s “vyhlásením” cit.: “ Využitie trestného práva proti novinárom za výkon ich povolania je v členskej krajine EÚ neprijateľné. Na zastrašenie nepohodlných novinárov ho využívajú predovšetkým diktátorské režimy napr. v Bielorusku.”

Bravó! Takže ONI môžu špiniť, okydať, znevážiť, zneuctiť, vynášať rozsudky, kádrovať, porušovať zákony aj morálku…keď na to niekto poukáže, tak vyvoláva nenávistné prejavy voči novinárskej obci….

A keď sa dokonca opováži na novinárikov použiť rovnaký meter ako na ostatných občanov v štáte a aplikovať platné trestné právo, tak je rovno diktátor…

Hnus, ktorý produkujú niektoré “médiá” sorošovského typu, predčil všetky propagandistické výplody ľudákov aj boľševikov. Tento deštruktívny ultraliberálny HNOJ, ktorý doslova OTRÁVIL celú spoločnosť, sa dočkal úderu vlastným kladivom.

KTO SEJE VIETOR, TEN ZOŽNE BÚRKU…

Píšem to ako riadny absolvent Katedry žurnalistiky Filozofickej fakulty Univerzity Komenského. Moji pedagógovia ma nikdy neučili KLAMAŤ, prekrúcať pravdu, publikovať veci v rozpore s platným právom. A najmä ma učili CTIŤ si človeka, jeho integritu, a dôsledne zvažovať, čo vypustím do éteru…

O to viac ma bolí, keď vidím zomierať skutočnú poctivú slovenskú žurnalistiku a v nemom úžase sledujem tie politické ÚDERKY od Soroša, ako tu likvidujú právny štát, naše slobody a skutočnú demokratickú spoločnosť. Úprimne, týchto “BESNÝCH PSOV” za novinárov nikdy považovať NEBUDEM.

Novinári NEMAJÚ ŽIADNE NADPRÁVA. Nie su to nadľudia. Práve NAOPAK. Tým, že vytvárajú verejnú mienku, mali by byť dvakrát taký empatickí, pozorní a pravdovravní, ako zvyšok spoločnosti.

Často je však OPAK PRAVDOU. Preto ako vyštudovaný novinár s dlhoročnou novinárskou praxou odkazujem cteným kolegom. Hľadajte pravdu a nešírte lži a hoaxy. A najmä nezastávajte sa ľudí, ktorí VEDOME a dlhodobo porušujú nielen novinársku etiku, ale najmä ZÁKONY!”

Na záver dodáva heslo: “Za slobodu a právny štát!”