Lukáš Kopáč (REPUBLIKA): Čím sa v Bruseli previnil Milan Uhrík?


A kto by sa mal hanbiť?

Médiá včera na popud Nicholsonovej priniesli bulvárnu správu. Vraj Uhrík urobil v Bruseli Slovensku hanbu. Dôvodom mal byť jeho prejav, v ktorom odsúdil všetky vojny a poukázal na pokrytectvo elít, ktoré tolerovali a tolerujú porušovanie medzinárodného práva a schvaľujú americké vojenské dobrodružstvá po celom svete. “To, čo sa deje na Ukrajine je hrozné a musí sa to skončiť”. Toto boli tie slová Milana Uhrík, ktoré Nicholsonová a liberálne médiá považujú za hanbu? Alebo im skrátka vadí, že Milan Uhrík skritizoval tých, ktorých kritika v europarlamente nie je prípustná?

KTO BY SA MAL V SKUTOČNOSTI HANBIŤ?

Predmetom včerajšieho hlasovania v europarlamente bol aj pozmeňujúci návrh, v ktorom sa vyzývalo na okamžité prímerie a na vedenie dialógu a rokovaní dovtedy, kým nenadobudne platnosť prímerie a vojna neskončí. ZA okamžité prímerie hlasovali: Uhrík, Radačovský, Bilčík, Lexmann, Pollák, Beňová a Hajšel.

A hádajte, kto bol proti okamžitému mieru? Áno, správne! Fanatici z ultraliberálnej frakcie RENEW na čele s Ďuriš Nicholsonovou, Šimečkom, Hojsíkom a Wiezikom (to je ten geroj, ktorý zostrihal video M. Uhríka).

Tak ešte raz: Kto by sa tu mal hanbiť a kto robí Slovensku ostudu? Milan Uhrík to určite nie je!

Celý prejav Milana Uhríka: M. Uhrík v Bruseli pripomenul americké vojny. Liberáli spustili na neho lynč – YouTube