Lukáš Kopáč (REPUBLIKA): Čaputovej schizofrénia alebo ako si z občanov urobiť dobrý deň


„Dianie v parlamente pripomína skôr chaos než zodpovednú správu vecí verejných,“ povedala Z. Čaputová. A vraj treba skorší termín predčasných volieb. No nehovorte, to vážne?!

Bola to práve Čaputová, ktorá opäť a raz zrazila opätky, keď jej neschopný Heger navrhol termín predčasných volieb na 30. septembra. Ako poslušné dievčatko v škôlke sklonila hlavičku a prikývla, aj keď sa na začiatku dušovala, že voľby sa musia konať v prvej polovici roka. Tak to chceli občania, tak tomu velil zdravý rozum. Z. Čaputová to odignorovala. Potrebuje ich. Potrebuje držať túto vládu pri moci za každú cenu. Aj za cenu toho, že zo seba bude robiť bábku na špagáte. Raz sa húpe na tom americkom, raz na Hegerovom.

Pani Čaputová, zlyhali ste, keď ste vymenovali Matoviča za ministra financií, zlyhali ste pri podpise tzv. “obrannej” zmluvy s USA, zlyhali ste dvakrát v prípade referenda, ktoré ste nielen zarezali, ale nepriamo vyzývali na jeho sabotovanie. Fatálne ste zlyhali, keď ste súhlasili so septembrovým termínom volieb a popreli to, na čom ste trvali – voľby musia byť v prvej polovici roka!

Vaše citlivé vnímanie sa vo Vás opäť zobudilo a zrazu máte obavy o fungovanie štátu. My túto obavu máme odvtedy, ako ste sa dočasne nasťahovali do Prezidentskej kancelárie. A Vašou neschopnosťou riadiť štát ste aj v tomto prípade dokázali, že nie ste ani štátnik, ani politik a prezident už vôbec nie. Ste politická aktivistka, odchovaná na mimovládkach.

Každý normálny prezident by totiž vyvíjal maximálny tlak a úsilie, aby predčasné voľby prebehli čo najskôr. Vašim laxným a poddaným prístupom ste spôsobili, že Slovenská republika je v totálnom rozklade, ktorý aj vďaka Vám bude pokračovať s najväčšou až do septembra. Tak prestaňte vyplakávať a začnite sa správať ako štátnik. Alebo sa o to aspoň pokúste.

Sme za predčasné voľby v čo najskoršom termíne. Pretože my, na rozdiel od Vás, pani Čaputová, sme vedeli hneď od začiatku, že táto vláda bez kompetencií, ktorá denno-denne škodí Slovensku, musí ísť na smetisko dejín čo najskôr. To, že Vy ste to pochopila až teraz, svedčí buď o Vašej nekompetentnosti alebo podriadenosti istým kruhom. Iné vysvetlenie jednoducho neexistuje.