Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Zákon o emisiách


To sú tie splnené sľuby? OĽANO presviedčalo ľudí, že tento zákon prerokuje v NR SR a bude nápomocný slovenskému priemyslu. Avšak čo vidíme? Zákon neprerokovaný, ale už pripravený! Financie z environmentálneho fondu prejedené a traja vinníci/komplici Matovič, Heger, Budaj spokojní. Nikto sa nepýta kam peniaze išli resp. prečo nešli späť do slovenského priemyslu.

To „prečo“ skúsim naznačiť. Keď si vezmeme míňanie verejných zdrojov na nápady Matoviča, tak je zrejmé, kde sú, prečo Slovalco musí zatvoriť prevádzku a prepustiť živiteľov rodín. Výkriky, že bude to riešiť, je len reakcia na minulotýždňový protest. Teraz je to alibizmus a potvrdenie neschopnosti.

Áno, pán Heger, je to priznanie, že to neviete, že na to nemáte a tiež, že to nedáte. Zopnuté ruky pred kamerami nepomôžu. Tu je potrebné urobiť rázne kroky a firme so zamestnancami pomôcť. Teraz, keď je problém v tomto štádiu, bude určite ľudí zaujímať ako im chcete pomôcť konkrétne a reálne. Ako sa vraví, tu a teraz. Vo Vašom prípade platí ako konštatovala reportérka jedného média: „Skúste niečo konkrétne, nie frázy, lebo ja Vám nerozumiem.“ Vaša odpoveď? „Nezdieľam Váš názor.“

To nevidíte, že tu už nejde o názory, ale riešenia? Vy ste majster v zastieraní a posúvaní problémov. Len si uvedomte, že takto ich tlačíte len pred sebou a príde čas, že už tlačiť nebude mať kto! Ešte raz, pracovníci Slovalca potrebujú pomoc teraz a nie vaše vzletné slová, z ktorých sa nenajedia a ani sa im nedá rozumieť.

Zahoďte strojený, bruselský slovník a hovorte tak ako Vás naučili v rodine a v škole. A to je slovensky. Odporúčam to aj Vašim komplicom Matovičovi a Budajovi.