Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Výcvik Ukrajincov na našom území?


Absolútna katastrofa ako uvažuje Naď pri tejto otázke. Dokonca predstaviteľ EÚ Borrell nie je za to, aby bol výcvik organizovaný Úniou. Vie veľmi dobre o čo ide. Preto odporúča bilaterálny základ.

Tu sa ozve „chytrolín“ Naď a poznamená, že si vie predstaviť, aby tento výcvik prebehol na našom území. V normálnom období normálna aktivita na základe plánu bilaterálnej spolupráce. Dnes? Bezpečnostné riziko pre SR, OS SR a všetkých obyvateľov. Nielen, že sme všetko použiteľné dali na Ukrajinu, ale ešte chceme vytvoriť výcvikovú misiu na našom území.

Teraz neviem, či to je pre potreby Ukrajiny alebo pre ochranu Hegerovej vlády. Chcem podotknúť, že aj susedná krajina ako Rakúsko má s takýmto projektom problém. Šialení matovičovci zábrany nemajú.

Argument, že Holandsko a Británia školia takisto? Tak ten je minimálne scestný. Ich politické a ekonomické ciele sú absolútne iné než by malo mať Slovensko. A že vraj pôjde iba o „všeobecné“ politické rozhodnutie formátu ministrov obrán EÚ? To je opakované klamstvo v priamom prenose. Od Naďa neprekvapuje. Byť slávny za hranicami je jeho jediná ambícia.