Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Úspechy amatérov


Aby sme si urobili detailnejší prehľad o neschopnosti Matovičo-Hegerovej vlády a nemuseli ju len lakonicky odbiť, že „vládli zle“, prinášam konkrétnu informáciu. Sú to slová nie moje, ale nového prezidentského premiéra Ódora. Už ako viceguvernér NBS kritizoval čerpanie fondov a ako premiér zdedil balík 2014-2020 s tým, že do konca roka treba minúť tretinu peňazí. „Mne vychádza riziko prepadnutia 800 miliónov, ak by sme nič nerobili,“ uviedol Ódor.

Najväčšie sumy lietajú na Ministerstve dopravy a životného prostredia. Zastavenú platbu pre podozrenia z korupcie rieši školstvo. Nová vláda tiež hovorí, že na predĺženie možnosti čerpať peniaze môžeme zabudnúť a je zázrak, že jeden a pol miliardy z nepoužitých peňazí sme mohli presunúť na energie. „Neviem či balík bude vyčerpaný, ale tí ľudia za mnou budú vyčerpaní,“ tvrdí prezidentkin premiér. Jedna vec sú staré resty, druhá nový balík.

Čo k tomu dodať? Štát, posledné roky denne skúšaný amaterizmom predstaviteľov, nedokáže využiť peniaze. A pritom chýbajú všade. V každom jednom sektore hospodárstva. Čo robili títo „slušní demokrati“ dlhé mesiace, keď nedokázali pomoc z fondov smerovať tým, ktorí ju potrebujú. Aby mohli vo svojom odvetví tvoriť HDP, čiže bohatstvo Slovenska.

Naozaj už bolo dosť týchto zradcov, ktorým je bližší akýkoľvek iný kabát, len nie ten náš. Blížia sa voľby. Vy občania máte šancu všetko zmeniť. Je tu príležitosť vymeniť nemohúcich politikov za tých, ktorí v prvom rade hľadia na záujem Slovenska a jeho občanov. Tu sme doma, tu sa starajme o naše veci. Toto je prístup Republiky. Slovensko a jeho občania musia byť vždy hlavnou prioritou a na to sa môžete s určitosťou spoľahnúť.