Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Turné dvoch ministrov


Dnes vidíme nemohúcnosť „matovičovských“ koaličníkov. Neschopnosť a politikárčenie. Aby prekrývali svoj antitalent, tak sa vydávajú na turné. Veď ako nazvať iniciatívu odvolaného Naďa a odvolaného Káčera, ktorí sa rozhodli diskutovať v Michalovciach.

Len mi napadá, že čo tým ľuďom chcú povedať? Ako „vytvárajú pracovné príležitosti“ opravou vojenskej techniky z Ukrajiny? Alebo im vysvetlia, že prečo ich, občanov, ohrozujú svojimi rozhodnutiami, ktoré sú značne nekompetentné? Alebo je to akcia primárne GLOBSECu, ktorý si donesie „vlastných divákov“ a iba si spraví domácu úlohu?

Ľudia by sa týmito „mierotvorcami“ nemali dať oklamať. Oni si iba chcú kúpiť budúcnosť a hlavne po niekoľkýkrát prekabátiť občana. Chcú klamať, vytvárať priestor na vojnové dobrodružstva a zaťahovať Slovensko viac a viac do konfliktu. Netreba im veriť. Na druhej strane som rád, že odvolaný minister Káčer po návšteve Indie bude vedieť, kde sú Michalovce a možno si tam aj zabehá ako v Hyde Parku v Londýne.

Verím, že ľudia im jasne ukážu, že chcú mier a nie vojnu. Že chcú žiť svoj život a nie počúvať propagandistov z mimovládok, ktorí predstierajú relevanciu, kupujú si mediálnu slávu a hľadajú politickú podporu u ľudí, ktorým nadávajú a nevážia si ich.