Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Toto sú “pokrokári”?


Tak progresívci druhu Šimečka sú tí, ktorí si myslia, že sú vyvolení. Prečo? Lebo vnímajú svoju existenciu ako predurčenie spravovať Slovensko. To sú tí, ktorí hovoria, že Slovensko je „provinčný štát“ a „čierna diera“, v ktorej miznú všetky ich progresívne myšlienky. A slovenský jazyk je vraj pre nich fialový a napuchnutý ako jazyk obesencov.

Áno, toto produkujú títo tzv. progresívni jedinci, ktorých cieľom je vnútiť slovenskému národu vlastnú pravdu a vlastné videnie sveta, ktorému snáď ani oni nerozumejú. Ani nemôžu, lebo objavili sa zrazu, sú v Europarlamente a mladý Šimečka za zásluhy dostal podpredsedu. Funkcionár z ničoho.

Tu mám otázky. Kto má na tom záujem? Čo sa tým sleduje, aby človek bez charizmy a vzťahu k Slovensku rozhodoval resp. vnucoval svoje predstavy? Veď si len predstavte to klbko nešťastníkov ako Šimečka a Nicholsonová v čele štátu. Čo postvárajú a pripravia pre ďalšie generácie?

Myslím, že súčasná vláda je takou skúsenosťou pre ľudí, že druhý takýto experiment si nezaslúžia. Slovensko má naviac než očakávať progresívne vydieranie a vtláčanie hodnôt, ktoré sú nám vo väčšine prípadov cudzie. Tradičné hodnoty, ktoré vidíme aj v čase adventu, sú slovenské.