Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Takže, ako má občan tomu rozumieť?


To, čo nám ponúka táto vláda, je len výsmech a neúcta. Neúctu cíti občan na každom kroku. Lebo jeho život sa stáva ťažším a je plný nepríjemných prekvapení. Akých? Tak napr. zdražovanie základných životných potrieb, elektrika, plyn atď. Úroveň starostlivosti o zdravie sa blíži v mnohých prípadoch beznádeji.

Do toho všetkého podpísanie dohody o obrannej spolupráci s USA. Dohody, ktorú Slovenská Republika vonkoncom nepotrebuje. Argumentácia typu „veď tí predtým kúpili F-16 alebo vrtuľníky Black Hawk“ a vraj to má súvisieť s dohodou je jednoducho hoax. Jasné a zreteľné zavádzanie s kamenným výrazom.

Povedzme si, že tu ide o samostatné procesy, ktoré majú len jeden spoločný menovateľ, a to je „Made in USA“. Nič menej, nič viac. Ďalší argument, že OS SR musia byt modernizované, je v poriadku. Nebyť toho spoločného menovateľa. Naša bezpečnosť si totiž vyžaduje jasnú stratégiu, ktorá bude pomáhať SR a jej občanovi a nie niekomu, ktorý má geopolitické záujmy škodiace SR a ohrozujúce našu suverenitu.

Tu nemôžeme vajatať. Toto je o nás, o ľuďoch, ktorí vieme kto sme a kde patríme. Schopnosť súčasných predstaviteľov koalície dehonestovať človeka, politických protivníkov je hodná ich mentálnej úrovne, vzdelania a kultúry. Ľudia ako Naď, Krupa, Majer a Klus sa môžu živiť iba v mimovládnych organizáciách platených našimi spojencami zo západu. Paradox? Nie! Tvrdá realita. Tí, ktorí sa vydávajú za našich priateľov, napomáhajú prieniku nebezpečných ľudí, a tým pádom rozkladu spoločnosti.

Ľudia ako Soros alebo Gulen, budú vždy na strane jastrabov a vojnových štváčov. Nie na strane mierotvorcov a mierumilovných ľudí. Preto je úsilie hnutia Republika nasmerované na občana, na riešenie jeho problémov a na posilnenie jeho hrdosti k Slovenskej republike.