Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Také malé zamyslenie


Keď počúvam tých chválenkárov, ktorí vravia s kým áno a s kým nie po voľbách, tak vidím, že nehovoria čo si reálne myslia. Len opakujú, čo im niekto podsúva. A prečo chválenkárov? Lebo jeden okrem vyorávania zemiakov a nosenia bundy od známeho zbrojára neupútal skoro ničím.

Druhý, ktorého prenasledujú 90.roky a matky jeho detí, tvrdí, že humanitárna pomoc je vlastizrada. Tak viem, že tieto osoby začínajú byť nervózne a vidina neúspechu im nedá spať. A do toho snáď jediný hoaxer Šimečka, ktorý tvrdí, že podporuje cenzúru. A ak bude PS vo vláde, bude vraj cenzurovať všetko, čo je v rozpore s jeho „hodnotami“. Ozaj prekvapil, lebo okrem LGBT som iné hodnoty nepostrehol.

Tak toto je obraz politickej scény po víkende, a to máme iba jún. Preto je na mieste otázka, čo bude v septembri? Je dobré si pamätať týchto akože politikov a samozrejme im to zrátať 30.9.

Lebo občan je pánom a nie napudrovaní „demokratickí lídri“, ktorých zámery nemajú s demokraciou mnoho spoločné. Tí sú zlým svedomím toho, čo vidíme okolo seba. A toto je mementom do budúcna ako neopakovať chyby.