Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Tak ako to teda je?


Mobilizácia, resp. príprava na ňu rezonuje Slovenskom. Ministerstvo vnútra vydalo pokyn okresným úradom čo všetko majú robiť. Od prípravy pracovníkov úradov, cez dodanie zoznamov mužov do 55 rokov až po prípravu predstaviteľov a komplexných cvičení pri vyhlásení vojnového stavu a mobilizácie atď.

To všetko sa dá chápať rôznym spôsobom. Ako preventívne opatrenie, ktoré okresné úrady vykonávajú každoročne. Tu by ma zaujímalo či ozaj každoročne. Alebo príprava na niečo, o čom ľudia nevedia? Nech je to v tejto chvíli akokoľvek, tak znova sa ukazuje amaterizmus vlády.

Namiesto komunikácie smerom k verejnosti sa prijímajú administratívno-technické opatrenia, ktoré vytvárajú rôzne názory a hlavne obavy medzi ľuďmi. Áno, vláda si občanov neváži a už vôbec ich nepovažuje za partnerov. A to ešte nehovorím o tom, že čelní predstavitelia priznávajú vťahovanie Slovenska do reálneho vojnového konfliktu. To už nie sú iba zbrane, technika a finančné zdroje. To už je aj o občanoch, ktorí v tejto dobe všetky informácie vnímajú obzvlášť pozorne.

Tak čo, pán premiér a ministri vnútra a obrany? Ako to je? Budete reagovať alebo zostanete v pozícii mŕtveho chrobáka? Uvedomte si, že všetky opatrenia vykonávate z poverenia a Vaše súčasné právomoci slúžia iba na chodenie do práce a z práce. A už kúriť v rámci šetrenia ani nemusíte. Komunikovať s občanom však určite áno.