Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Schizofrenik Naď a jeho učiteľ


Pamätáte sa ako Naď hovoril, že S-300 je zastaralá a neplní svoju funkciu? Čo hovorí teraz? Že na Ukrajine zachraňuje životy. Tak pán minister, ako to je? Len pripomeniem, že sme v roku 1998 z deblokácie zaplatili za nový typ S-300, ktorá mala mať v ochrane vzdušného priestoru lepšie parametre.

A čo sa stalo? Pripravenú zmluvu o dodaní vtedajší premiér nepodpísal. Kto to bol? No predsa ten, ktorý dnes vstal z politického hrobu. Mikuláš Dzurinda. Prečo nepodpísal? Kvôli vstupu do NATO? Alebo na žiadosť priateľov z USA? To vie len on.

V každom prípade nepodpísaním spomínanej zmluvy spôsobil Slovensku obrovskú finančnú ujmu, lebo druhá strana si peniaze jednoducho z dlhu odpísala. Prečo to píšem? Lebo títo politickí stroskotanci naštartovali to, v čom sa Slovensko dnes nachádza. Myslia si, že všetko vedia najlepšie len oni, a tu je ten ďalší omyl.

Pán Dzurinda! Vy už sem nepatríte. Rozmýšľajte skôr o tom ako ste gazdovali a hlavne ako to vysvetlíte. Financovanie SDKÚ, Gorila, bombardovanie Juhoslávie, rozpredanie strategických podnikov… Áno, nastavil ste korupčný systém, ktorý ďalší po Vás iba vylepšovali. Takže Vy už nie. Nie ste Slovensko a ani jeho budúcnosť.