Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Šafárenie Naďa pokračuje


Naď je stratený viac než si všetci myslíme. Zaznelo vyjadrenie, že vraj „keby nedal MiG-29 na Ukrajinu, bol by zodpovedný za hospodárske škody spôsobené štátu”. Tu je potrebné si uvedomiť, že týmto sa priznal a predbežne už sľubuje ich dodanie. A pri jeho intelekte sa nedivím, že neočakával taký odpor zo strany verejnosti a politikov. Tu mu pripomínam zákon o Ozbrojených silách, ktorý jasne definuje úlohy Ozbrojených síl (paragraf 4 a 4a a ďalej).

Len tu je jeden problém, pán odvolaný minister. Že OS SR dnes vzdušný priestor nekontrolujú! A za to ste zodpovedný Vy, spoločne s vládou SR. Tu neobstojí , že spojenci nám pomôžu. Vy ste totiž tieto možnosti Slovensku a OS SR zobral a obmedzil im plnenie úloh zo zákona. Argumentácia, že môžete, lebo „Vaši právnici“ povedali, je zlá. Prečo? Lebo tých právnikov nikto nepozná a hlavne Vy ich platíte. Tak aké iné stanoviská očakávate?

Chcem pripomenúť, že štátny majetok nie je Vašim vlastníctvom a chválabohu ani nebude. MO SR Vám nepatrí a ani nebude. To nefunguje ako Vaša predaná mimovládka. A vyjadrenie, že musíte byť v Ramsteine, Bruseli a nemáte čas sa zúčastniť mimoriadneho rokovania NR SR, je ďalší dôvod, že už stačilo. Pohŕdanie našim parlamentom je absolútnym dnom z Vašej strany. Len sa divím kde je vrchný veliteľ OS SR a prečo Vám dovolí šafáriť s majetkom, ktorý Vám nepatrí. Alebo Vám to priamo prikázal?