Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Republika je na strane Slovenska a jeho občanov


Opäť raz mal moderátor televízie TA3 v nedeľnej diskusnej relácii problém s hnutím Republika. Podľa neho “…je Republika iný mentálny svet …” Ak to myslel moderátor tak, že ten iný mentálny svet sa prejavuje tým, že my sme tu naozaj pre občanov, tak potom sa s jeho tvrdením dá súhlasiť. On to však takto nemyslel. Myslel to podľa scenára, ktorý je už dávno zrejmý.

Je viac ako zjavné, že životaschopnosť nášho hnutia a schopnosť predkladať zmysluplné a pre normálny život potrebné návrhy je proti srsti už aj moderátorom jednotlivých TV. A pritom zásadným zmyslom politiky má byť práve presadzovanie takých opatrení, ktoré zabezpečia zlepšenie života občanov na Slovensku.

Ja som vlastne zabudol – my všetci sme Ukrajina, čiže na občanov Slovenska sa nehľadí.

Dnes totiž otázka ani náhodou nestojí tak, kto s kým a prečo. Nie je to podstatné. Hlavne keď parlamentné voľby budú až 30.9.

Považujem za normálne (ale zjavne progresívnym slniečkárom sa to tak nezdá), aby sme volebný výber nechali na voličoch. Prestaňme ich konečne strašiť, čo všetko sa udeje. Ľudia majú vlastný rozum, ľudia sa rozhodnú.

A potom tie politické strany, ktoré dostanú vo voľbách dôveru od občana budú mat psiu povinnosť hľadať priestor ako spolupracovať. Ako vytvoriť funkčné zoskupenie nazývané vláda, ktoré sa konečne pozrie aj na problémy tohto štátu a jeho ľudí.

Viete prečo? Lebo samoľúbosť takých subjektov ako PS, SaS, Oľano, Demokrati a iných, im podobných, je až do neba volajúca. Hnať sa za každú cenu za percentami a zabudnúť pritom na občana, je totiž (prepáčte za výraz) perverzné.

Hnutie Republika 🇸🇰 presne toto nikdy robiť nebude. Vždy sme si občanov vážili a vážime si ich aj naďalej. Aj preto sme zjavnou, jasnou, silnou a viditeľnou alternatívou voči bezobsažným vetám, ktoré dokázal vyprodukovať predstaviteľ Sme rodina napríklad aj v zmienenej nedeľnej relácii.

Jasne deklarujem, že takéto hry my nehráme a nemáme ani taký zámer. Miesto prázdnych fráz ponúkame skutočný záujem o Slovensko a o jeho občanov. To hovoríme aj pri všetkých našich stretnutiach s vami, na miestach kde žijete. My totiž chodíme za vami. Úprimne.

Dôvera v nás ako národ, dôvera a záujem v Slovensko, je to čo my nenarúšame, ale naopak: je to hodnota, ktorú ponúkame.