Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Reakcia na slová ministra Naďa v Exprese


Včera sme sa od ministra Naďa dozvedeli všetko. Jediné, čo chýbalo, bola sebareflexia. Obhajoba zmluvy z jeho strany je hrubý nezmysel a zavádzanie občanov. Výhovorky na predchádzajúce vlády sú len zakrývaním zrady, ktorej sa momentálne dopúšťa súčasná vláda.

Pán minister, nikto iný, len Vy a minister zahraničných vecí ste tí, ktorí chcú odovzdať štátnosť a suverenitu SR do rúk Spojených štátov. Len preto, aby ste boli nimi chválení a možno Vám raz poskytli útočisko.

Generálny prokurátor musel zahrať na veľmi citlivú strunu, keď ho dokážete kritizovať v priamom prenose skoro SEDEM minút. Zrejme nechce stáť v dave a nečinne sa prizerať ako rozbíjate Slovensko. Je to človek, ktorý si plní úlohy a je nezávislý. A táto nezávislosť Vám nevonia.

To, že idete rokovať o zmluve s regiónmi tento týždeň, svedčí o Vašom vzťahu k občanom a tým, ktorí sú s nimi (na rozdiel od Vás) v dennom kontakte. Oni mali byť medzi prvými, ktorí by vedeli o dopadoch tejto zmluvy na život v regióne, bezpečnosť, bývanie, životné prostredie atď.

Perlička na záver. Naozaj len človek bez chrbtovej kosti sa bude arogantne chváliť nákupmi za 2 miliardy v dnešnej ťažkej dobe, počas zdražovania a obmedzovania občanov. Ľudia čakajú nemocnice, kvalitnú zdravotnú starostlivosť a pomoc od štátu. A Vy im poviete, že s výdavkami na obranu ešte nie ste spokojní, lebo asi chcete dohodiť viac kšeftov kamošov a chceli by ste viac peňazí na modernizáciu.

Pán minister: Vy netušíte, kde žijete, ako žijú občania a čím žijú. Odsudzujem Vaše banálne výroky, nestotožňujem sa s nimi. Chcete počuť prečo? Vypočujte si názor ľudí 2.2.2022 o 16:00 pred Národnou radou.