Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Reakcia na Nicholsonovú


Výkriky pani Nicholsonovej vyvolávajú úsmev na tvári. Žiaľ s tým úsmevom sa miešajú slzy neistoty, biedy a strachu zo zajtrajška. Tam to totiž dostali jej podobní. To, že nemá vzdelanie, je pre tento typ osôb príznačné. Na to, že mala možnosť veci meniť a ľuďom pomôcť, akosi zabúda. Je to tak pani poslankyňa, každý má svoju historickú šancu.

Tá Vaša už je na míle vzdialená od reality. Pletiete jedno cez druhé, len aby ste na svoju malosť upozornili. Avšak racionalita je slovo, ktoré vo vlastnej výbave nemáte. Neriešte Švédsko, Taliansko a iné krajiny. Nechajte ľudí rozhodnúť, nezasahujte im do toho a nehádžte sa o zem, ak si nemyslia to, čo Vy. Vy sa starajte o Slovensko, priznajte čo ste pokazili a ako ste ľudí oklamali aj s tou Vašou materskou SaS. Jednoduché.

Bojíte sa slovenskej Republiky? Áno, máte prečo. Sme totiž s občanom, s jeho starosťami, počúvame ho a až potom sa pozeráme do iných krajín. Sme pragmatickí a nemaľujeme vzdušné zámky. To, čo ste spôsobili, niekto napraviť musí. Žiaľ. A nestrašte silnými výrazmi, aby si Vás všimli fanúšikovia z detských médií.

Teraz ide o zdravý rozum a nie o bruselské meditácie. Poviem Vám niečo, čo neviete. Ľudia si pamätajú a nezabúdajú. Takže moje odporúčanie? Snáď iba vojenské „pohov“, pani bývalá podpredsedníčka parlamentu.